İLETİŞİM


İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Konu

İleti


E-Posta: kentmuzesi@bursa.bel.tr       –     bilgi@bursakentmuzesi.com

Adres: Hocaalizade Mh. Atatürk Caddesi, No: 8 16020 Heykel  Osmangazi / BURSA

Telefon: (0224) 716 3790

Faks: (0224) 716 3799

Ziyaret: Pazartesi ve dini bayramların birinci günleri hariç diğer günler  09:30 – 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ücret: Tam 2 TL Öğrenci 1 TL’dir. Eğitim öğretim sezonu boyunca öğretmenleri nezaretinde gelen öğrenci grupları ücretsiz giriş yapabilir. Ayrıca dini ve milli bayramlarda tüm ziyaretçilere ücretsizdir.

Drama Atölyeleri Rezervasyon: Drama atölyelerine katılım isteyen gruplar (25 kişilik grup olarak) rezervasyon yaptırabilir. Sadece müze ziyareti yapmak isteyen gruplar (25 kişilik grup olarak) rezervasyon yaptırmadan 30 dakikalık müze turu yapabilir.

Ulaşım: Bursa Kent Müzesi, kentin merkezi konumundaki Heykel Meydanı’nda, Atatürk Anıtı’nın güneyinde yer almaktadır. Eski adliye binası olarak bilinen Kent Müzesi’ne ulaşım şehrin her noktasından toplu taşıma araçlarıyla gerçekleştirilmektedir.

Bursa şehir merkezi dışından gelen ziyaretçiler;

İstanbul istikametinden gelen ziyaretçiler için; Yalova Caddesi’ni takiben  Kent Meydanı’na ulaşılır. Burada bulunan “Kent Müzesi” tabelaları takip edilerek Bursa Kent Müzesi’ne ulaşmanız mümkündür.

Ankara istikametinden gelen ziyaretçiler için Ankara Asfaltı diye adlandırılan yol takip edilerek Kent Meydanı’na ulaşılır. Buradaki Kent Müzesi tabelaları sizi kolayca Bursa Kent Müzesi’ne ulaştıracaktır.

Üçüncü bir seçenek olan İzmir Yolu’ndan ise şehir merkezi tabelaları takip edilerek Merinos Kavşağı’na ulaşmak mümkündür. Burada sizi Kent Müzesi tabelaları karşılayacaktır. Diğer istikametlerde olduğu gibi 2-3 km ve yaklaşık 5-10 dakikalık kısa bir yolculuktan sonra Bursa Kent Müzesi’ne ulaşmanız mümkündür.