Haberler

KENT MÜZESİ’NDE ÖDÜL SEVİNCİ

24 Mayıs 2014 - 15:38

Kent Müzesi’nde ödül sevinci
Bursa Kent Müzesi eğitim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ‘İzlerim’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerle ‘Küçük Rehber Sertifika Programı’na katılan çocuklar ödüllerine kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi’nin eğitim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ‘İzlerim’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini alırken; ‘Küçük Rehber Sertifika Programı’na katılan öğrenciler de sertifikalarına kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi, bu yıl 8.’si düzenlenen ‘İzlerim’ temalı resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği törene ev sahipliği yaptı.
Danışmanlığını Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin üstlendiği, ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan yarışmada, öğrenciler, kendi aile tarihlerinden bir anıyı veya hikayeyi resmetti. Yarışmada eserleri dereceye giren Özel İlkbahar İlkokulu’ndan Berra Çalışkan, Mustafakemalpaşa Yunus Emre İlkokulu’ndan Şevval Güler, Özel Final Ortaokulu’ndan Zeynep Doğa Yakışık, Sude Taşel ve Çağla Alkan, Alara Ortaokulu’ndan Yaren Şevik’e ödülleri törenle verildi. Törende çocukların heyecanı yüzlerine yansıdı. Yarışmaya katılan Özel İlkbahar İlkokulu’ndan Beste Hale Dursun, Selma Başaran, Nebahat Güner, Zeynep Sönmez ve Ceylin Kutucu, Alara Ortaokulu’ndan Elif Tütüncü’nün eserleri de sergilenmeye değer görüldü.

Küçük rehberler görev başında
Bursa Kent Müzesi’nin ‘Küçük Rehberler Projesi’nde de öğrenciler sertifika sevincini yaşadı. İlkokul 4 ve 7. sınıf öğrencileri ile yapılan projede ilgili sınıflarından birer öğrenciye Bursa Kent Müzesi’nde bir aylık rehberlik eğitimi verildi. Eğitim süresi sonunda öğrenciler, kendi sınıf arkadaşlarına müzeyi gezdirdi. Bu yıl 10.’su yapılan ve başladığından beri yaklaşık 100 çocuk yetiştiren ‘Küçük Rehber Projesi’ kapsamında bu yıl Setbaşı İlkokulu’dan Yağız Mert Uğurlu ve Selin Çiftçi, Balabanbey Dörtçelik İlkokulu’ndan Zeynep İrem Sönmez, Beyza Bayın ve Ahmet Ekim Bursa Kent Müzesi Küçük Rehber Belgesi aldı.
Bursa Kent Müzesi, ziyaretçilerini, tarihe eğlenceli bir yolculukla buluşturmaya devam ediyor.