Haberler

DAĞ KOŞUSUNDA COŞKU BAŞLADI

13 Temmuz 2011 - 09:38

– BURSA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN ‘10. AVRUPA DAĞ KOŞUSU ŞAMPİYONASI’ COŞKUSU BAŞLADI.
– BURSA, ORGANİZASYON SEBEBİYLE DÜNYANIN 30 ÜLKESİNDEN GELEN 500 SPORCUYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.  

 

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’da gerçekleştirilen ‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’, dünyanın 30 ülkesinden 500 sporcunun katıldığı coşkulu bir organizasyona imzasını atıyor. 

Sporcuların Setbaşı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar süren kortejinin ardından, Bursa Kent Müzesi amfisinde Bursa Mehter Takımı konseriyle başlayan programda renkli görüntüler yaşandı. Açılış programına, Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İrlanda, İsrail, Macaristan, Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, İspanya, Portekiz, İsviçre ve Rusya gibi dünyanın 30 ülkesinden gelen 500 sporcu katıldı. 

“Hedefimiz toplumların kaynaşması, dostluğun gelişmesidir”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nın önemine değindiği konuşmasında, yalnızca spor için 30 ayrı ülkeden yaklaşık 500 sporcunun Bursa’da misafir edildiğini söyledi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin spora verdiği öneme dikkat çekerek, “Sporu seviyoruz. Bursa’nın spor kenti olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Bursa’da her türlü spor aktivitesinin gerçekleşmesi için gerekeni yapıyoruz Bu organizasyonda bizim en büyük hedefimiz, insanların ve toplumların kaynaşması, bir araya gelmesi, değişik kültürlerin buluşması, dostluğun oluşmasıdır. Bu nedenle bu tür organizasyonları destekliyoruz. Organizasyonun en güzel şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Sizin de dostumuz olarak Bursa’dan güzel anılarla ayrılmanızı diliyorum. Umuyorum ki, Bursalılar da bizi yarın Uludağ’da yalnız bırakmayacaklar” diye konuştu. 

Büyükşehir’e teşekkür
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, ‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nın zorlu bir parkur olduğunu kaydederek, bu organizasyonun Bursa’da gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Terzi, organizasyona emeği geçenlere teşekkür etti.
Avrupa Atletizm Federasyonu Başkanı Hansjörg Wirz ise “Böyle değerli bir organizasyona ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz ve özellikle Bursa halkının yarınki yarışlara katılım sağlamasını istiyoruz” dedi
‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’, 10 Temmuz Pazar günü (YARIN) saat 09.00’da başlayacak. Tefferüç, Zeyniler, Kadıyayla ve Sarıalan parkurunda koşulacak olan ‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda yapılacak yarışlarda, büyük erkekler Teferrüç, büyük bayanlar ve genç erkekler Zeyniler ve genç bayanlar da Kadıyayla’dan koşuya başlayacak.