Haberler

KENT MÜZESİN’DE KÜLTÜR SERGİSİ

27 Kasım 2013 - 10:39

Kent Müzesi’nde ‘Kültür’ sergisi – Bursa Kent Müzesi, Özel Bursa Kültür Okulları öğrencilerinin el emeğinin ürünü ‘Para Koleksiyonu’ adlı seramik sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bursa Kent Müzesi, birbirinden özel sergileri sanatseverlerin beğenisine sunarken, kentteki eğitim kurumlarına da kapılarını açık tutuyor.

Özel Bursa Kültür Okulları öğrencilerinin hazırladığı ‘Para Koleksiyonu’ adlı seramik sergisi Kent Müzesi´nde izlenime açıldı. Okulun Ovaakça ve Özlüce Kampüsü’nde eğitim gören 1 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin el emeği ürünlerinden oluşan ‘Para Koleksiyonu’ sergisi Kent Müzesi ziyaretçilerinden de büyük ilgi görüyor. Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez’in de katıldığı törenle açılışı yapılan sergide, Özel Bursa Kültür Okulları Seramik Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan 100’e yakın çalışma yer alıyor. Kağıt ve madeni paraları kendi yorumlarıyla seramik çalışmalarına aktaran Kültürlü öğrenciler, serginin heyecanını ve sevincini de aileleriyle paylaştılar. ‘Para Koleksiyonum’ adlı seramik sergisi, Bursa Kent Müzesi Eğitim salonunda Ocak ayına kadar görülebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ