Haberler

ÇOCUKLARA TATİL MORALİ

08 Şubat 2012 - 14:03

ÇOCUKLARA TATİL MORALİ

 – BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MERKEZİ’NE DEVAM EDEN ÖĞRENCİLER, SÖMESTR TATİLİNDE DE EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ AKTİVİTELERLE KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRMENİN TADINI ÇIKARDI.


 Bursa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezi, 15 günlük sömestr tatilinde de çocukları eğlenceli aktivitelerle bir araya getirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların boş zamanlarını verimli ve kaliteli geçirmelerini amaçlayan çocuk merkezinde, sömestr tatili de dolu dolu geçti. Tatil süresince çocuk merkezinde gösterimi yapılan ‘Saftrik Greg’in Günlüğü’, ‘Köpek Oteli’, ‘Alis Harikalar Diyarında’ ve ‘Müzede Bir Gece’ adlı filmleri izleyen çocuklar, sinema keyfini arkadaşlarıyla paylaştı. Aynı zamanda tatilde Bursa Kent Müzesi’ni de gezen çocuklar, müzede kendileri için hazırlanan eğitici oyunlarla yaşadıkları kentin tarihini eğlenerek öğrenme fırsatı buldular. Yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan “Adını Sen Koy”, “Hazine Avı” ve “Somut Olmayan Kültürel Miras” isimli etkinliklere merkeze devam eden 125 çocuk katıldı. Bursa’da yaşamalarına rağmen ilk kez Bursa Kent Müzesi’ne geldiklerini belirten çocuklardan bazıları, kente dair yeni bilgiler edinmenin de heyecanını yaşadı. Çocuk merkezinin çocukları sömestr tatilini de merkezde gerçekleştirilen programla noktaladı. Yaklaşık 30 öğrenci, hazırladıkları şiir, şarkı ve skeçlerden oluşan temsili, tatilin son gününde çocuk merkezinde gerçekleştiren gösteride sergiledi. Çocuklarını sahnede izleyen aileleri de çocuklarının başarısının mutluluğunu yaşadıklarını ve çok duygulandıklarını belirtti.